Přečtěte si reportáž, která vyšla v časopise Náš chov 9/2011. Zemědělský podnik Farma Loukov, s.r.o. hospodaří v Libereckém kraji. Jeho pozemky se rozkládají v nadmořských výškách od 350 do 650 metrů...
Reportáž ke stažení zde (1 MB).
 
  

Přečtěte si reportáž o společnosti Lubská zemědělská a.s., jak se jim daří v dnešní době a co je pro ně tím základem pro lepší výsledky. Reportáž vyšla v časopise NÁŠ CHOV 4/2011.

Reportáž ke stažení zde (4 MB)Přečtěte si reportáž (vyšla v NCH 7/2010) ze ZDV Krchleby, a.s., kde se loni dokončila rekonstrukce K174 a kejdového hospodářství (podestýlání separátem; realizace BD Tech s.r.o.), letos pak silážní žlaby a skladovací kapacita pro obiloviny a olejniny.
 
Reportáž ke stažení zde (2 MB)
 
 
 
 


Na podzim roku 2009 dokončili v Žilovské zemědělské a.s. rekonstrukci bývalého kravína na moderní odchovnu mladého dobytka s automatickým systém krmení. Přečtěte si reportáž ze dne otevřených dveří, která vyšla v časopise Náš chov 1/2010.
 
Reportáž ke stažení zde (2,17 MB)
 
 
 


Haly ProfiCover slaví úspěch i v Dánském království. Tyto vzdušné a světlé stáje poskytují chovaným zvířatům maximální komfort a pohodlí. Přečtěte si reportáž ze dne otevřených dveří v dánském Blabjergvej, která vyšla v časopise Náš chov 4/2009.
 
 
 
 


Jak může hospodařit v současné krizi specializovaná farma na mléko? V Lubině poblíž Kopřivnice mají jasno - holštýnské krávy nijak neomezovat a snažit se dojit ještě více a ředit tím fixní náklady. Bílozelená stáj Proficover zajistí dostatečný komfort ustájení. Přečtěte si reportáž z této farmy, která vyšla v Našem chovu 6/2009.
 
Reportáž Lubina - specializace na mléko ke stažení zde (7 MB).
 
 


V maďarském Nemesnádudvaru byly vybudovány nové stáje pro chov prasat s technologií Big Dutchman. Na farmě byl dne 18. 5. 2009 uspořádán den otevřených dveří. Přečtěte si reportáž o této farmě, která vyšla v Našem chovu 7/2009.
 
Reportáž Moderní ustájení pro prasnice v Maďarsku ke stažení zde (3,1MB).
 
 


Přečtěte si reportáž (zdroj: Náš chov 9/2009) o jedné podařené rekonstrukci! Zemědělské družstvo vlastníků Veselka rekonstruovalo v roce 2006 stáj využívanou pro výkrm býků a K98 na moderní stáje pro dojnice, technologický servis zajišťovala firma BD Tech. Proč se pro rekonstrukci rozhodli a jak to dopadlo si přečtěte v následující reportáži.
 

Reportáž Dobře načasovaná investice ke stažení zde (1,2 MB)V létě roku 2008 jsme na mléčné farmě v Malé Boru pořádali den otevřených dveří. Novostavba nejširší bezsloupové stáje v České republice pak záhy přivítala své stálé obyvatelky. Jak jsou Maloborští s novostavbou po několika měsících provozu spokojeni si můžete přečíst v následující reportáži uveřejněné v časopise Náš chov 1/2009.
 


V ZD Ostaš se v roce 2004 rozhodli pro ojedinělý projekt - novostavbu plachtové haly Proficover s vestavěnými čtyřmístnými dojícími roboty. V roce 2006 jsme tento projekt společně dokončili. Přečtěte si reportáž o provozu na této farmě, která vyšla v Mechanizaci zemědělství 7/2008.